Українська defense-tech компанія WARMAX успішно завершила процедуру кодифікації нового ударного FPV-дрона з оптоволоконним управлінням — РОННІ-13-О. БПЛА офіційно допущений до використання Силами оборони для виконання широкого спектру завдань.
Підготовку операторів у рамках постачання забезпечує партнер WARMAX — мілітарна академія Dronarium, що з 2022 року підготувала понад 15 000 пілотів для Сил оборони України.
Технічні характеристики та бойове застосування
БПЛА РОННІ-13-О забезпечує точне ураження в умовах інтенсивного РЕБ — «бачить» і влучає навіть коли радіоефір повністю заглушено. Дрон може комплектуватись волоконно-оптичними модулями на 10, 15 і 20 км. Котушка WARMAX на 20 км важить всього 1 750 грамів, що дає змогу «доставити» ворогу бойову частину вагою 1,5 кг всього за 30 хвилин польоту або й швидше — за умови достатньої підготовки та навичок оператора. При модулі на 15 км дрон може нести до 2,5 кг.
Перший бойовий виліт РОННІ-13-О здійснив на Покровському напрямку в січні 2025 року. Тоді, у рамках сумісних бойових випробувань за участі керівника R&D-відділу компанії та екіпажу Сил оборони, дрон з котушкою WARMAX на 10 км успішно подолав відстань 9,7 км і вразив ціль в укритті трьома кілограмами бойової частини.
З того часу дрони РОННІ-13-О щоденно успішно виконують бойові вильоти на різних напрямках фронту — зокрема вже на відстанях 15 і 20 км.
У 2022 році 20 км — це був умовний тил. У 2025 — це вже поле бою.
Ронні-13-О успішно вражає цілі на дистанції до 20 км з потужним бойовим навантаженням. Працює як по стаціонарних цілях — засобах РЕБ, скупченнях живої сили, позиціях, установках — так і по рухомих: автомобілях, танках, бойових машинах.
Ефективний у режимі «засідки», розгортається за 10 хвилин та, звісно ж, повністю стійкий до впливу РЕБ», - коментує ветеранка, керівниця R&D WARMAX, Руда.
БПЛА може бути оснащеним як денно-сутінковими, так і нічними тепловізійними камерами, що дозволяє виконувати завдання в будь-яку пору доби.
Повноцінна підготовка операторів — у комплекті
Дрони постачаються у повністю інтегрованому вигляді під оптоволоконне керування — у стані RTF (Ready to Fly), налаштовані, готові до застосування, з передбаченою підготовкою операторів від офіційного партнера WARMAX — навчального центру Dronarium Academy.
На завершальній стадії розробки та тестування — цифрове рішення для волоконно-оптичної системи РОННІ-13-О, яке дозволить подолати позначку у 20 км дальності польоту та вивести комплекс на новий рівень автономності й точності.
WARMAX TECHNOLOGIES — українська defense-tech компанія, що спеціалізується на розробці та виробництві систем радіоелектронної розвідки й боротьби (РЕР/РЕБ), ударних БПЛА та систем тактичного управління і зв’язку (C2), зокрема волоконно-оптичного керування, цифрового зв’язку й антен підсилювачів сигналу.
DRONARIUM ACADEMY — навчальна академія, що готує операторів повітряних, наземних і підводних безпілотних систем. Із березня 2022 року підготувала понад 15 000 військових операторів.